Pro optimální zobrazení stránek doporučuji používat prohlížeč, podporující kaskádové styly úrovně 2 (CSS2).
oddíl Ju-Jitsu Praha TJ Sokol Vršovice Security ZONE dnes je | naposledy aktualizováno

÷Akce

Totální mezikontinentální seminář Jujitsu Francie 2007

Francie. Francie? Francie!

A byl konec srpna, téměř 1. září a před sokolem Vršovice postával zelený autobus a horda nadšenců. Zatím se radovali a těšili, neb ještě netušili, že ten tiše si pobrukující zelenáč je vlastně závodní formule, a navíc s kuřáckou úpravou. Ale co jste čekali? Dyť se jelo do kraje slavné Velké ceny Monaka, ještě profláknutější gendarmerie a snad nikomu ne neznámého četníka a jeptišky s řiďičákem od Pána Boha.

Na první pohled to vypadalo krásně - azurové moře i obloha, tyčící se palmy a zlaté písečné pláže, na druhý jednomu nemohla uniknout asi tak tisícovka více či méně identických karavanů, mezi kterými někteří nepřestali bloudit až do odjezdného dne, drobné, ale o to bolestivější kamínky a armáda hrošíků, hrošic, hrošáčat a jiných rekreantů po celé délce pobřeží, kam až oko dohlédlo. Počáteční skepsi, ba dokonce propadání beznaději zachránilo několik doušků z železných zásob a poměrně slibně vypadající fotbalové hřiště s umělým povrchem a při přimhouřených očích i betonové na basket či co.

Zejména první den zájezdu byl nečekanou a krušnou zkouškou pro metodické i organizační vedení oddílu. Ale jsou prostě dokonalí a nic netušící veřejnost, čti běžný cvičenec i ne úplně pozorný instruktor, zůstala v blahé nevědomosti a radostném vychvalování snad až dodnes. Opět jsme měli možnost se přesvědčit, že invence a letité zkušenosti pánů Ivana a Sluníčka jsou bezedné a naprosto nedosažitelné, takže program vypadal, jakoby ho připravovali nejméně 3 měsíce dopředu. A stejně jako během předchozích ročníků nás čekalo překvapení v podobě nových cvičebních prvků, elektrických bot, plácání botkami (i přes prsa, od holky to přece nevadí; i přes genitálie, se musí ošlehat, o pohlavcích v instrukci řeč nebyla! a výhružky na trénink taky nepatří!). Ivan se po cvičebním prostoru míhal tak rychle, že nešel ani vyfotit a Sluníčkovi se ruce i nohy i bříško i hlava i … zaplétaly a kroutily takovým stylem, že jsme jen jen čekali, kdy už se zašmodrchá docela.

Výjezdy za sluncem, mořem, modřinami, spáleninami a jinými radovánkami si snad už ani nedokážeme představit bez bloku Luďánkových lap a Šamponova taebaba, letos v prdelkovském podání. Bohužel odloučenost cvičebního prostoru ochudila místní radostné babičky o možnost zaskotačit si v rytmu Marianových mixů a ve společnosti lepých žen i mladíků. Nemusely však plakat dlouho. Každodenní seals se staly pravidelnou součástí animačního programu kempu a diváci se v přesně určenou hodinu nenápadně srotili a naaranžovali na pláži do pozic, které jim umožňovaly bedlivé pozorování těch 40 šílenců, kteří střídavě mizeli pod hladinou, vyskakovali nahoru, vystrkovali nohy a zadky a ještě ke všemu vypadali, že si to nesmírně užívají. O autogram nepožádal nikdo, ale to přikládám spíš jejich vrozenému studu a naší přirozené autoritě, než nedostatku zájmu.

Odpoledne byla ve znamení odkrývání nedostatků v práci nohou, odírání bříšek, nakopávání solarů, vyražených dechů a velké radosti, že nám to opět, jako ostatně každý rok, Kohoutek a Kohoutek tak krásně srozumitelně a jasně vysvětlili, trpělivě nás opravili, poradili průpravná cvičení, seznámili nás s teorií i praktickými ukázkami v pro nás nejen nedosažitelné, ale naprosto nepochopitelné kvalitě, a to vše s osobitým humorem a lehkostí. Také jsme si připomněli, že není radno dělat během tréninku hloupé vtípky, nedej bože mluvit na nástupu, byť šeptem, či se snad místo nástupu prodírat bambusem. Naše solárky nám to totiž hned tak nezapomenou.

Letos byly odpolední bloky ashi-wazy obohaceny o rytmickou zvukovou kulisu do sebe narážejících holí. Se přiznejte - čí levá ruka není levá? Výuku krytů, kontrů a útoků bratrů Kubelíků jedno odpoledne vystřídaly Smirkovy skopičiny a prstová akrobacie.

A co s načatým večerem? Jsme přece ve Francii! Zemi vína, sýrů a hlavně přátelského klábosení. Takže hned po praktických a na praxi zaměřených přednáškách se verandy u karavaranů změnily v útulné čajovny, místa k posezení a klábosení, se spoustou tureckého čaje v turecké konvičce a z tureckých skleniček, šlahounů vodních dýmek, které jako na potvoru kolují na druhou stranu, a navíc nějak pomalu (když se mluví, tak se hadička nedrží! a rozfoukávání, které trvá 20 minut je bohapustý výmysl a lumpárna!), které se samozřejmě neobešly bez důlních prací na našem sporáku (výmluva, že ty francouzský uhlíky nějak divně hoří nijak nevysvětluje, proč ty haldy nepřišel nikdy nikdo nijak umýt - ani ten zatracený plavčík, šroub či jiný poskok! A za to může kapitán přizdi…!), s kytarou i bez, s růžovým vínkem a spoustou dek a polštářů.

Ale už bylo večírkování dost a každý hajdy do svého karavánku, vždyť se můžete navštěvovat, i snídat pěkně u stolu s bublající vodou na sporáku, když ráno pořádně zafouká, i sušenkové orgie se zítra budou opakovat, i Tvarůžkovo japonské uspávání hadů a věčně padající kamyza a musíte se řádně vyspat, byste těm doma mohli vyprávět o oku lahodící, nicméně v mnoha případech žaludek ne plně uspokojující kuchyně, která se díky zásahu naší milé Zuuzy přece jen trošku pochlapila, o výletech do Saint Tropez k zátoce milionářů, k sudům bonbónků a červenému Ferrari (ten pán, co se tak divně drbal nám náladu zkazit rozhodně nemohl), o výletech kolmo do korkových lesů a o Šamponově strachu z bídné smrti žízní v zemi, kde mu nikdo nerozumí, o pěší karavaně na vrchol, která se raději vydala na jiný, o motorizované výpravě do kaňonu, která zřejmě přišla o večeři, ale zato si to náramně užila, o návštěvě Monaka, jejíž jedinou slabou stránkou byl neutuchající a svým způsobem obdivuhodný proud vět, slov a pak už jen zvuků z úst průvodce, o úchvatné zatáčce a medúzách a žralocích, o břišních tancích, ťuk - kroužku - ťuk, ťuk, ťuk, o... a … a hlavně nezapomenout..a ..ještě…..

A komu chyběl písek na tréninku, v uších, očích, gaťkách, kimonu, botách, prádle, prostě všude, vězte, že nám taky! A tolik, že si ho příště rozhodně nenecháme ujít! A když budete hodní, tak přihodíme i bidety.

Ju-Jitsu Praha TJ Sokol Vršovice

English version
Knihovna
Archiv

 


počitadlo

Woko hlídá za Vás