Pro optimální zobrazení stránek doporučuji používat prohlížeč, podporující kaskádové styly úrovně 2 (CSS2).
oddíl Ju-Jitsu Praha TJ Sokol Vršovice Security ZONE dnes je | naposledy aktualizováno

÷Články

I. Iniciační seminář

Už je tomu nějaký měsíc, co se někteří odvážní z nás vydali na 1.iniciační seminář do Jeseníků, a tak je již na čase o tom napsat něco pěkného pro ty, co neměli to štěstí být tam s námi a také pro další generace - a vlastně proč ne pro všechny.

Místo snad ani příhodněji vybrat nešlo - tábor nedaleko Jeseníku, s paloukem, venkovní kuchyní, sluníčkem, totemy, potokem, lesem a domkem, který nám všem poskytl místo ke spánku - byl naprosto ideální pro slet bojovníků takového kalibru.

Stravovali jsme se v kruhu dek a přátel vegetariánskými pochutinami z Kratinovic kuchyně. Mé chuťové buňky nejvíce ocenily čočku s mrkví, pohankovou pomazánku a medomáslo. Jídla bylo tolik, že si každý mohl naplnit svůj břich až k pocitu naprosté spokojenosti, a tak nechápu řeči jako "Dal bych si pořádnej biftek…"

Podle fotodokumentace by to mohlo vypadat, že jsme celý seminář trávili právě v naší dekové jídelně, ale kdepak - nenechte se klamat!

Hned prvního rána se Pája se Smirkem a s bubnem stali, i přes velmi brzkou ranní hodinu, nepřespatelnou kombinací, avšak kdo vstal, neprohloupil, jelikož vítání nového dne Pozdravem Slunce a další cvičení jógy, pod vedením Šárky, nás nabilo pozitivní energií na celý den. Po snídani jsme se pustili do dalšího cvičení. K všelijakému nácviku boje jsme využili mnoho chvil, tyčí krátkých i dlouhých, lap a dokonce i stromů.

Ke všemu dění z povzdálí přihlížela babička Kratinová a paní Milana Gerzy s miminkem a vlčákem. Neopomenutelnými účastníky byli Matouš s Vojtou, kteří se zúčastňovali většiny aktivit a určitě nejen mě bavili hláškami typu: "Ňákej mi dá mvtvýho bjouka…??Ňákej mi dá pčítulu…??"J

Za vrchol semináře považuji indiánskou saunu, kterou zkonstruovali Smirek s Petrem, ale nesmím opomenout shiatsu a medovou masáž, myšku v kadibudce a samozřejmě statečnou skupinu "O"- kdo se zúčastnil, ví o co kračí, kdo ne, neví, o co přišel J.

Dokonce Pája s Mistrovou pro nás připravili dobrodružnou noční hru, ale z důvodu časové tísně a možná i absence dobrodruhů se nakonec nekonala. A to mi je až dodenes líto, protože by jistojistě stála za to.

Ale jinak to celé nemělo chybu, a protože nám i počasí přálo mohu zodpovědně prohlásit 1.iniciační seminář za zcela parádní a již se těším na druhý, který však bude mít co dělat, aby se tomu prvnímu alespoň vyrovnal.

LP2007 Maruška
Fotky roku 2006

Ju-Jitsu Praha TJ Sokol Vršovice

English version
Knihovna
Archiv

 


počitadlo

Woko hlídá za Vás