Pro optimální zobrazení stránek doporučuji používat prohlížeč, podporující kaskádové styly úrovně 2 (CSS2).
oddíl Ju-Jitsu Praha TJ Sokol Vršovice Security ZONE dnes je | naposledy aktualizováno

÷Články

Grand slovem i obrazem

10.4.07 Účast na semináři byla hojná. Z celé republiky se zejména na sobotu sjela řada lidí z nejrůznějších oddílů. Zahraničním lákadlem tohoto roku byli vysoce postavení funkcionáři z Yawara-Goshin-Ryu Karate, italské škola Sankaku-ryu Ju-Jitsu Academy a Martial Arts Alliance. A teď pěkně popořadě.

V pátek se na tatami sešlo vlastně jen tvrdé Vršovické jádro pod vedením pana Slunečka. A páni mistři, alespoň ti, jejichž letadla nepodlehla celoevropské, celoletadlové krizi všech letadel a letušek, se ubytovali v blízkém hotelu.

Sobota pak byla ve znamení velikého cvičení a utužování různých druhů konexí. Zahraniční mistři dostali do jednoho šanci co nejlépe prezentovat svou školu a ani olomoucká škola, v čele s panem Petrášem, nezůstala zkrátka. Tím méně pozadu. Zas jsme měli možnost prosvětlit jedno z mnoha tmavých zákoutí tradičního Ju-Jitsu, kterého nebude nikdy dost a také porovnat vzorky z velmi jiného prostředí západní kultury. Strhli jsme pár pavučinek z nečistých technik a stihli se i vytahovat na Štěrbu:) V hodinu, kdy slušné děti chodí spát, se rozběhla zkoušková smršť, později mašinérie. K shlédnutí byly jedny z nelepších Pavlových zkoušek na I. Dan (Napoprvé a hned takový úspěch:) Co se ostatních zkoušek týče, dovolím si odkázat na vaši ctěnou paměť. Zde jen bilance: V. Dan, IV. Dan, I. Kyu.

Majitelé těch loktů, které prošly bez úrazu náročnými demonstracemi italských technik a neodjeli již v sobotu večer, měli možnost se účastnit doznívajících, nedělních, seminářových aktivit. Všem se dokonce věnovali i čerství držitelé vysokých, zahraničních, technických stupňů. Závěrečný oběd v nedaleké číně.... Konec.

Text: -Sk-, foto: -iv-
Ju-Jitsu Praha TJ Sokol Vršovice

English version
Knihovna
Archiv

 


počitadlo

Woko hlídá za Vás