Pro optimální zobrazení stránek doporučuji používat prohlížeč, podporující kaskádové styly úrovně 2 (CSS2).
oddíl Ju-Jitsu Praha TJ Sokol Vršovice Security ZONE dnes je | naposledy aktualizováno

÷Články

Dřep tváří k zemi

20.2. - Na iHNED vyšel článek, popisující nejnovější paramilitanřní módu mezi londýnskými yuppies, tradičních whitecollars i moderních T-shirts-workers: běh s těžkým báglem za instruktorem v Hyde Parku, přičemž si seřvávaný trotl může na vlastní kůži vyzkoušet, co asi tak zažívají jeho hrdinové ve filmu a počítačových hrách (díky, Slunce!).

Jasně, je to jen móda, ale rovněž báječná možnost pro sociology podumat nad tím, jak život v mocné demokracii vyprahl, pocitově zchudnul, odrealizoval se a zvirtuálněl. Jak je úzkost z nudy a životě beze smyslu plašena důkazy toho, že něco aktuálně bolí a že je něco překonáváno, ale jen naoko, a jen v přestávce, aby bylo možné z toho vždycky utéci se do bezpečí svého PC. O hluboké potřebě hry (a zvláště RPG) a životní potřebě (krátkodobě) testovat aspoň své smysly když ne (dlouhodobě) svůj charakter. A také o dekadenci postmoderní Římské říše, jak bývá Evropa občas nazývána...

A protože ty největší pitomosti se nejlépe prodávají, věřím, že spousta šéfů různých těch "100% reálných sebeobran" bude naprosto vážně uvažovat o tom, jestli by neměli také vyrazit na magistrát zakoupit si licenci na městský park a tam potom postávat v maskáčích, vybírat od bankovních úředníků po 10 Euro a řvát na ně "zkurvysini, pohněte zadkem, nikdo tady není věčně, za chvíli musíte být v práci..."

Konzervatisté to přitom budou moci svobodně chápat jako naopak pozoruhodný důkaz britského charakteru, schopnosti, ba potřebě sdružovat se a posilovat se a připomínat všem,. že ne nadarmo byli Britové v čase letecké bitvy o Británii neuvěřitelně disciplinovaní a ochotni snášet věci, které bychom my nesnesli.

Jenže taky by mě nepřekvapilo, kdyby to celé byla jen habaďůra nějaké PR-agentury á la "Britský sen"...;-)

A nakonec si musím omočit sám: Nejezděte do impertramtárie, chcete-li zažít totéž zde. Stačí vám účastnit se kterékoli naší větší akce, z nichž některé děláme už deset let - jako jsou Mikulášské semináře, Mezikontinentální semináře nebo Iniciační semináře. A máme to sakra levnější a s větším bahnem!!!:-)))

{-iv-}

Ju-Jitsu Praha TJ Sokol Vršovice

English version
Knihovna
Archiv

 


počitadlo

Woko hlídá za Vás