Pro optimální zobrazení stránek doporučuji používat prohlížeč, podporující kaskádové styly úrovně 2 (CSS2).
oddíl Ju-Jitsu Praha TJ Sokol Vršovice Security ZONE dnes je | naposledy aktualizováno

÷ Kronika starších akcí

(kronika za rok 2002 bude doplněna, až na to bude čas:-(... možná nikdy:-)

16.12.2001 - III. Mikulášský seminář Vršovice

Seminář proběhl za standardně slušné účasti (25 lidí), třebaže mnoho lidí zkosila rýma. Jakožto hlavní organizátor nemohu posoudit, nakolik se povedl, ovšem bylo-li naším cílem, aby dostali všichni jaksepatří do těla a vyzkoušeli si řadu nových věcí, pak vzhledem k tomu, že ač jsem toho určitě nacvičil nejméně, cestou domů jsem v autobuse usnul, asi jsme zas tak daleko od cíle nebyli:-)

Všichni na sobě obětavě pracovali a i když v předposlední hodině řada mlela z posledního, nikdo neodpadl a všichni se hrdinně prokousali a proplížili až do finále - k shiatsu bojovníka. Přiznávám, že to bylo trochu "doležalovské", ale to byl záměr:-)

3.-4.11.2001 - seminář Aiki-Jutsu se soke Yamaue, 10. Dan, ve Vršovicích

To, co umí údajně jen pár lidí na celém světě -
znehybnění protivníka pomocí Ki.
Až si to zvětšíte, všimněte si Matějových rukou... V sobotu a neděli proběhl u nás ve Vršovicích patrně největší seminář, který jsme kdy pořádali, a kdoví, zda se ještě někdy bude takový opakovat. V sobotu bylo registrováno přes sto lidí, z nichž přes 95 bylo v permanentním pohybu na tatami, což naše dva stařičké ventilátory stíhaly jen tak tak. Od dob Vailanta a jeho aikido zpřed 5 lety zde nebylo tolik lidí. A když něco velký malý mistr předváděl (měří na výšku asi 150 cm), sesedli se všichni kolem něj jako kuřátka kolem kvočny... Řada těch "kuřátek" ovšem vážila dobře přes metrák živé váhy a měla mistrovské stupně z nejrůznějších systémů:-)

Kolikrát za život se člověk může nechat vyfotit s 10.danem? Jak už bývá u sokeho návštěvách v zahraničí pravidlem, bylo to cvičení základů, kombinované s kulturními přednáškami. Například důvod, proč se v Japonsku kope yoko-geri se zdviženým palcem a v Číně se všemi prsty, už málokomu kdy vypadne z paměti. Sobota byla věnována spíše jemnějšímu cvičení a také ukázkám (na které zde samozřejmě většina čekala - škoda, že Česká televize nedorazila), zatímco v neděli šlo více o prvky z Nord Shaolin Kung-fu, resp. Kempo-karate. Především o přechod z go-ho do ju, tedy o zpracování tvrdého útoku do měkké obrany. Na tom malém obrázku to není vidět, ale soke měl neustále dobrou náladu.

Doufám, že fotografie vyjdou, přičemž znovu upozorňuji ty, kteří byli přítomni a mají zájem o videokazetu, ať se obrátí na Matěje.

Závěrem zdravím naše přátele z Moravy a Slovenska, kteří přijeli na seminář z takové dálky, doufám, že tu strávili příjemné dny a že nás příliš nepomluví;-)

10.-11.11.2001 - seminář Wu-Shu a Ju-Jitsu Ostrava

O víkendu jsme byli na dvoudenním semináři v Ostravě, který pořádala Česká federace Wu-Shu společně s Federací Ju-Jitsu ČR. V pátek vyrážela dvě naše auta, plná nadšeně povykujících chalanů, aby se zpátky vracela s posádkou mnohem tišší, vzájemně si vyměňující informace o úrazech... (celý text)

5.-7.10.2001 - seminář KOBUDO Klatovy

Během víkendu proběhl seminář Kobudo v Klatovech, kterých se za nás účastnila malá, ale houževnatá skupinka lidí. Věci podstatné byly zde však dvě: 1. Amík jako obvykle přišel o brýle, 2. jejich rozšlápnutí bylo promyšlenou součástí dokonale secvičeného show zkoušek na II.Dan Hanbo-Jitsu, které oslnilo všechny přihlížející a v němž exceloval jednak Zdeněk coby zkoušený a neméně i Amík s Tošákem coby ti, kteří při tom dostávají elegantně a věrohodně přes hubu;-)

Podrobnosti si lze vychutnat v reportu z Klatov (Word 25 kB), které sepsal sám Zdenda...

5.10.2001 - seminář Goshindo Vršovice

"Na seminari Goshindo bylo priblizne 25 - 29 lidi, pricemz nas tam bylo pouze 6 (3 z "Acka" a 3 z "Becka). Po obede jsem z "Acka" zbyl sam, ale aspon, ze tam zustali i "Beckari". Puvodne jsem myslel, ze nas tam z naseho oddilu bude kolem 12 lidi, ale presvedcil jsem se, ze neni radno vsem verit!" :-(... píše Pepino. (celý report)

31.7.-3.8.2001 - mezinárodní seminář KOBUDO v Klatovech

GrupTrai-m1.jpg(6 kb) "Jako každý rok, se i letos v Klatovech konal mezinárodní seminář KOBUDO. Z našinců se odhodlalo strávit týden na tatami (nebo venku na hřišti před halou) 7 odvážlivců (Gábina, Jitka, Jakub, Ivan, Amík, Toša a moje maličkost)"... píše Zdeněk. (Celý text)

Klatovy byly prostě skvělé. Neobyčejně mě potěšilo, že jsem se mohl seznámit s Jürgenem Mayerem, prezidentem Kobudo-Kwai Deutschland, který je neuvěřitelně rychlý v boji a neobyčejně laskavý jako člověk. Proto mě potěšilo, když Rainer navrhl, že by přijeli oba na jaře do Prahy.

Report z Klatov napsal Zdenda a fotky mi přeposlala Gábina (přišly z Německa od Jürgena):

srpen 2001 - I. Mezinárodní letní tábor Ju-Jitsu WJJKO Desná

"Bylo asi 100 lidí, přičemž asi třetina přijela ze zahraničí a třetina z Brna a všichni to jsou příznivci Hakko Rju, což lze vykládat všelijak, ale pozoruhodné to bezesporu je. Pro Čechy nicméně bylo jistě skvělé moci cvičit na domácí půdě pod Johny Lenskensem a soukromě bych to považoval za největší přínos celého soustředění..." napsal Ivan.

A Tosha: "Tak jsme se v neděli 19.8. vypravili na týdenní výcvikový seminář v krásné vesničce Kouty nad Desnou. Bohužel jsme jeli pouze na tři dni..." (Celé texty...)

21.7.2001 - Velký letní seminář Jiu-Jitsu Letovice

Navštívili jsme o tomto propršeném víkendu Letovickou sportovní halu abychom poznali, jaké jiu-jitsu se zde cvičí. Přijeli jsme zvědaví, a třebaže museli odjet už koncem soboty (čímž naše peníze za neděli beznadějně zmizely v nedohlednu:-(, výpadu do krásného kraje kousek nad Brnem nelitujeme. Namísto jiu-jitsu (kterého zde bylo poskrovnu a ve velmi tradiční, poněkud nereálné podobě), jsme se totiž setkali s legendou českého juda, skvělým Vladimírem Lorenzem...

Pokračování zde.

21.7.2001 - XIII. letní škola Chan Shaolin Si Dju-SU Kung-Fu

Díky Karlovi Doležalovi, prezidentu české federace Wu-Shu, jsem měl možnost být přítomen třinácté letní škole Chan Shaolin Si v Ostravě. Seminář byl cele ve znamení jejich nového zkušebního řádu, díky němuž se technické zázemí školy obohatilo o další, spíše měkkčí prvky (které jsou zase bližší nám). Trio učitelů - KarelPetr DoležaloviLáďa Petráš (s mou bezvýznamnou maličkostí coby Laďův sparingující obouchávánek) předvedlo průřez asi patnácti skupinami systému plus trochy jitsu aplikací navíc. Musím říci, že už se mi dlouho nestalo, abych měl propocené nejenom triko (což je normální), ale komplet i kalhoty. Ostravská škola dokáže z člověka vytáhnout opravdu maximum.

21.7.2001 - seminář Tai Ji Quan (Tai Chi Chuan) v Olomouci

pushing hands v podání Luďka Prudkého poblíž Rešovských vodopádůSeminář vedl Luděk Prudký, jehož oddíl TJ Tai Ji Quan byl založen v roce 1993 v Olomouci, žák ruského mistra Saši Rjabova, který na Moravě v polovině 90. let působil a dnes pracuje jako instruktor bodyguardů v Moskvě. Cvičení bylo zaměřeno napůl na základní cviky Tai Ji Quan, napůl na famózní manchoevskou gymnastiku, původem odněkud z klášterů na čínsko-mongolsko-ruském pomezí.

Jak s oblibou (a bohužel pravdivě;-) říká Luděk: "abyste mohli tyto cviky provádět, musíte být buď silní nebo šikovní". Nám s Davym po urputném zápase s vlastní netečnou tělesnou hmotou nakonec došlo, že nejsme ani jedno ani druhé. Ovšem co není dnes, může být jednou;-)

14.-15.7.2001 - seminář Arnis ve Vršovicích

Během víkendu proběhl u nás dvojseminář pod vedením Matěje Nováka, který se vrátil z týdenního soustředění v Norsku u soke Yamaue (& his boys). Zásoben historkami o cvičení s shaolinskými mnichy, malými capoeiristami a různými filipínskými styly si na přítomných ihned ověřil účinnost nových výcvikových metod. Byl to sice fyzicky vyčerpávající víkend, zvláště u těch, kteří tam byli jak na bezezbraňové aiki-jutsu tak i na boj holemi (poslední hodinu v neděli jsme to už jen tak motali a občas se stalo, že se člověk v tom zmatku páčil holemi sám:-), ale skvěle to protáhlo tělo i mysl, protože na Matějových cvičeních se musí vždy i myslet. Velmi spokojeni byli myslím jak domácí tak i přespolní (jedno auto přijelo až z Brna).

27.2.2001 - Seminář Kung-Fu bratrů Brudných v Ostravě

dva polští velmistři - jména po kliknutí Našlapaná ostravská tělocvična zažila neuvěřitelné vystoupení představitelů Pszczyńské Akademie Sztuk Walki, kteří přijeli v jednom dlouhém furore představit svoji školu. Od Chan Shaolin Si přes jiu-jitsu a militari-combat až po capoeiru se v neskutečné rychlosti vystřídalo snad na sto metodických řad. Nešlo ale o show, bylo to normální cvičení, určené ale především pro představu, co všechno Akademie obsahuje. Záměrem nebylo naučit, ale poznat a pochopit záměry a styly akademie bratrů Brudných.

Pro představu, jaká to je škola, nabízím vám jeden prima kousek z jejich výcvikových filmů: AVI, 561 kB (tady je to v luxusnějším - a lépe viditelném - provedení: AVI, 1,15, MB).

25.-26.5.2001 - Seminář s R. Seibertem - "Hořákov 2001"

Už potřetí jsme se sešli s Rainerem v jeho pohostinném zámečku v jihočeském Hořákově, který je permanentně nedostavěn. Před týdnem do dolních místností sice už dovezli prkna, takže za pár dalších let - kdoví, možná už nebude potřeba spát v chodbě na dlažkách před čmudícím krbem leč jako baroni na fošnách ze staletého dubu;-).

Dvoudenní konzultace proběhly k radosti všech zúčastněných snad s výjimkou správce objektu Romana, kterému bylo nahlášeno "tak asi 5 lidí" a nakonec nás tam bylo okolo 20 (česká část přitom převažovala nad německou). Rainer se věnoval - Bůh bojových umění žehnej jeho plešaté hlavě - jako vždy především nejnižším technickým stupňům a nejmladším frekventantkám;-)...

Pokračování zde...

16.-18.3.2001 - Mezinárodní seminář Kobudo Jihlava

Jitka nakonec povolila mému vlezlému lichocení a napsala krátkou zprávičku. Vzhledem k tomu, že nás zde tentokráte mimořádně zastupovala pouze dívčí dvojice Gábina-Jitka bude jistě každého zajímat rozsáhlý a podrobný text, obsahující detailní popisy veškerých akcí, zevrubný popis všech mistrů a samozřejmě největší část věnovanou pobytu ve společné sauně.

asi 10.2.2001 - seminář Arnis Olomouc

Proběhl v Olomouci za účasti asi 30 lidí pod vedení Matěje Nováka a byl rozhodně zajímavý. Je to nesmírně účinný styl, který má své přímé vazby na wing-tsun a jeho výhodou je, že ho lze aplikovat jak do boje beze zbraně, tak do boje nožem nebo krátkou holí (60 cm).

Šestihodinovka jen s několika menšími přestávkami uběhla jako nic. Jediní, kteří protestovaly, byly klouby na rukou, když se dostaly do přímého kotntaktu s holí. A uši, neboť při zběsilém mlácení šedesáti holí jedna o druhou to bylo v dobře rezonující hale občas dost drsné. Příště ale rozhodně pojedeme zas.

20.1.2001 - Seminář ženské sebeobrany

z-seb31-m.jpg(7 kb)Vezměte půl princezny Fantaghiro, čtvrt Xeny, doplňte výtažkem z Marie Currie (jen několik hořkých kapek pro povzbuzení), zamíchejte lžičkou od Versaceho a podávejte vychlazené na vysokých botách s jehlovými podpatky. Protřepat, nemíchat!

To je náš recept na moderní ženu, který jsme se snažili během sobotního vyčerpávajícího maratónu vytvořit. Fotografie z akce najdete zde.

11.12.2000 - II. oddílový mikulášský seminář v Praze

Fotografií zatím nemají, musím se omezit na konstatování, že jsem jej vedl společně s Matějem a že jen doufám, že to neodradilo od dalšího cvičení více lidí, než kolik je statistický průměr. (Přinejmenším "áčko" se po hodince tvrdých bloků proti kopajícím nohám tvářilo, jako že je to stále baví, což bylo mimořádně ohleduplné. Na druhou stranu mohou vědět, že už hůře vidím a klidně si to mohli odpustit, protože ty tiché kletby jsem beztak slyšel dostatečně jasně.)

28.-29.10.2000 - Ruprechtov, Ju-Jitsu WJJKO

Seminář především zkouškový - II.Dan (Ivan) a 2x I.Dan (ostraváci) Ju-Jitsu. Druhý den následoval pravidelný "velký" podzimní seminář za vedení Franze Strausse. Asistovali mu nečekaně i Peter Richter a Laďa Petráš. Více informací od Míry.

24.-26. 11. 2000 - Malé ohlédnutí za jihlavským seminářem Kobudo

Na páteční večerní rozcvičce jsem napočítal asi padesát lidí, což je docela slušný počet (přinejmenším na místní judistickou halu). Ovšem většinu tvořili sami Jihlaváci. Seminář byl typicky rožnovjakovský, což míním v dobrém. Znamená to, že zde byla převaha aiki-technik, jako vždy vynikající (byť poněkud zničující:-) rozcvičky, sladký dým tyčinek, uklidňující hudba, a ze tří zbraní, které škola Rojin-Lijang má ve svém repertoáru, hanbotessen.
Překvapil mě jen poměr mezi technikami se zbraní a beze zbraní. Vycházelo to málem 1:1, což je na seminář Kobudo docela zvláštní. Hlavním magnetem a duchem semináře byl ovšem jako vždy Libor a jeho nezdolná energie, která přetavuje v pokoru většinu výhrad, které člověk ve vleku jeho osobnosti občas mívá.

Trénink s bo pak vedl Jožo z Bratislavy, takže to bylo "čisté" bo-jitsu a nikoli "liborovské". Správně bych ovšem měl říci "nikoli městské školy", za níž se po domlově se Seibertem považují, aby otupili věčné kompetentní spory. Doufám, že někdo z našich, kteří tam byli se mnou, napíší o semináři ještě více.

1.10.2000 - 2. Seminář Kobudo v Praze

Vlastně to druhý seminář nebyl, ale asi třetí nebo čtvrtý, ale ty vzdálené někdy v polovině 90. let nemá cenu počítat. Tenhle byl zajímavý hlavně tím, že se po dlouhé době probírala i jiná zbraň než hanbo - a to tonfa. Šlo samozřejmě jen o vhled do kihonukumite na 5.kyu, ale i tak z toho byli někteří mírně na větvi;-)

Rainerovi po boku stála opět poněkud roztržitá a usměvavá Carmen. Více informací v reportu od Zdeňka.

17.-21. 7. 2000 - 11. Mez. letní seminář KOBUDO a KARATE v Klatovech

KlatovyNaše účast na letním táboře v Klatovech byla více než hojná. Velkým úspěchem pro naše barvy bylo jistě to, že jsme získali celou řadu nových technických stupňů (5. a 2.kyu Hanbo-Jitsu) a čestně vymanévrovali z pastě obou soupeřících škol - Liborovy a Rainerovy - tím, že jsme střídavě pochlebovali oběma:-)

Více informací tady.

2.-4. 6. 2000 - KOBUDO seminář v Hořákově

Výjezd do jižních Čech do Rainerova zámečku. První cvičení v noci, kdy na nás z nebe pršely hole (cvičil se kaiten-ni-kihon na II.dan, v jehož dvou posledních technikách je třeba hůl vyhodit do vzduchu) a později i meditace na vztyčený prst - viz fotogalerie:-). Podrobnosti ve Zdeňkově reportu.

13.5.2000 - Seminář Kobudo v Praze

Seminář Kobudo v Praze Vedl Rainer Seibert a Carmen. Účast 18 lidí, zaměření: 6.kyu pro začátečníky (Uke-kumite) a I.dan (Kaiten Kihon) pro pokročilejší (kromě Zdendy tu ovšem zase TAK pokročilí nebyli:-) Večer green-party u Toshi na chatě za asistence konve na 14 piv a hromady mrtvých kuřat. Více podrobností od Š.arky a Zdeňka.

Doplňková foto z poněkud šišoidního pohledu.

25.-26.3.2000 - Soke Yamaue, 10. Dan v Praze

Na událost, jakou je příjezd 10. Danu do Prahy, byla malá tělocvična s pár desítkami cvičících opravdu téměř poloutajenou akcí. O to přátelštější ovzduší tu ale panovalo. Soke jako obvykle na závěr demonstroval své Ki, což je vždy lahůdka. (Moc bych chtěl vidět, jak by se na to tvářili biomechanici z FTVS nebo urputní bijci proti pavědám z klubu Sisyfos:-). Soke tvrdil, že schopnost nakládat s pasívní Ki je dána každému, nebo téměř každému a miliony budo-ků s ní běžně pracují. Aktivně s ní manipulovat, alespoň jak to on předvádí, je však podle něj dána v současnosti jen asi třem lidem na světě. Netroufám si toto tvrzení komentovat, připomínám pouze, že jeho rodina patří mezi nejstarší, zabývající se bojovým uměním a on sám je jakýmsi patronem vysokých technických stupňů pro Západní Evropu. Tentokráte přidal několik nových fantastických modifikací, namátkou třeba přenos Ki přes uvázané obi! Z "propagačního":-) hlediska byla velmi úspěšná i některá oblíbená průpravná cvičení typu neprolomitelná ruka atd., které byla schopna po krátkém zacvičení a soustředění většina přítomných zvládnout (večer jsem pak slyšel některé užaslé hlasy, jak si nadšeně vyprávěly: "Člověče, ono to fakt fungovalo, dokonce i MNĚ!!!!!":-)

Pevně doufejme, že soke, jak slíbil, opět do roka přijede. Jeho vystoupením se krom toho potvrdila pravda, že ty nejlepší bývají nejskromější, nevyučují jen techniky, ale hlavně principy a nejde jim o peníze, ale o duchovní rozvoj všech, které na své cestě potkají.

Několik týdnů bude nyní soke v Japonsku a poté vykoná jakési "světové turné": řadu seminářů od Argentiny až po Polsko (tam bude v květnu.

17.-19.3.2000 - seminář Mírov

Seminář Mírov Akce, zorganizovaná díky Matějovi a Davidovi, kterým tímto skládám ještě jednou poklonu. Nakonec přijelo 42 lidí z celé republiky (abychom byli přesní: oddíly z Prahy, Žďáru nad Sázavou, Olomouce a Kroměříže podle početnosti), což bylo nečekaně hodně. Zatěž bylo docela značná, hlavními tématy byla atemi-waza, boj na zemi, v prostoru a "lepící se ruce". O akci nejlépe svědčí fotografie od Josefa z Olomouce anebo ode mne. A také raketový růst výkonnosti všech, kteří tam byli, v následujících týdnech (alespoň u nás).

5.12.99 - Vlastní "mikulášský" seminář ve Vršovicích

Společné foto z prosincového semináře - na kliknutí lze zvětšit (77kB). Začali jsme ve 14.00 a končili ve 20.00, což donutilo všechny sáhnout hodně hluboko do svých rezerv. A musím říci, že návštěvnost byla ohromující a neobyčejně potěšila: celkem 34 lidí. Nejvíce, kolik nás kdy na domácí půdě bylo.
Po úvodní části věnované šermířské eleganci s hanbo (hůl proti holi), následoval blok taktiky a strategie, v němž byla jednak zevrubně probrán trestní zákon, možnosti legální obrany a dále vstup do problematiky boje za pomoci drobných zbraní (a židle). Následoval blok jednoduchých atemi, několik ptákovin za pomoci řetězu a bojová akrobacie, která trochu zaskočila i ty starší (jó, stárneme, stárneme:-).

Cvičení uzavřela vzájemná japonská masáž - shiatsu bojovníka.
Doplňkové fotografie zde.

27.11.99 - Jimmy Keido Yamaue, 10.Dan JJ v Olomouci

Jimmy Keido Yamaue Mistr Yamaue je velmi drobný mužík ze staré japonské rodiny, jehož dědeček cvičil pod mistrem Ueshibou. Žije v Západní Evropě a je srdcem mnich, třebaže, jak přiznává, myslí jako bojovník. Studoval kde co: aikido, judo, ju-jitsu, karate, kendo, kung-fu... ale jeho nejoblíbenějším bojovým uměním je Šaolinský Box.
Do Olomouce však přijel na pozvání Ivo Kosiny z klubu Aiki-Ju-Jutsu ukázat jednak své KI a jednak aiki-ju-jutsu. Jsme velice zavázání jak Ivošovi, tak mistru Yamauovi, že jsme mohli na vlastní oči spatřit toto představení. A prosím, nechť je slovo "představení" chápáno jako projev úcty. Protože si jsme vědomi, že určitých met nelze dosáhnout, i když mistr shovívavě tvrdí, že každý je disponován.
Ano: učili jsme se tu správně chodit, dýchat, držet správně ruce, nohy atd. Opravdu famózní však byly ukázky KI, kdy se metrák útočící živé váhy měnil pod dotykem tohoto drobného muže v třesoucí se uzlíček nervů.
A píšu-li pod dotykem, myslím tím DOTYKEM: nešlo o žádné techniky. Řada akcí, které probíhaly v kruhu téměř stovky sedících, připomínala spíše vystoupení kouzelníka, který přikládáním rukou vnucuje svou vůli okolí. Mistr Yamaue by měl ale patrně opravil, že nic nikomu nevnucuje. Jen využívá sil, které tu jsou všude s námi.

23.10.99 - Johny Vansimpsen, 9.Dan Tai-Jutsu, v Olomouci

Mezinárodní seminář s širokou účastí za vedení tří učitelů z Belgie. Žáci výuka klasických kombinaci a základy šermu bokkenem. Mistři one-hand technics a finger-press.

÷ Akce proběhlé v roce 2002

 • IV. Mikulášský sem., 15.12.
 • Small Circle, 30.11.-1.12.
 • Kobudo, 15.-17.11.
 • Aiki Jitsu, 10.11.
 • Závěrečný seminář - kurs JJ, 10.11.
 • Ju Jitsu, 1.-3.11.
 • Goshindo, 19.10.
 • Hakko ryu, 5.10.
 • Jiu & Karate Jitsu, 12.-13.10.
 • Italie, 7.-15.9.
 • Desna, 25.-31.8.
 • KOBUDO, 5.-9.8.
 • Int. JJ Camp, 21.-27.7.
 • JiuJitsu, 12.-14.7.
 • Pinkafeld 2002, 7.-13.7.
 • IKAEF, 29.6.
 • Jiu jitsu, 18.5.
 • Karate, Kobudo, 9.5.
 • Ju Jitsu, 3.-5.5.
 • Hanbo, 27.4.
 • Aiki Jutsu, 19.- 21.4
 • Sambo, 14.4.02
 • Goshindo, 12.3.02
 • KOBUDO, 8.3.02
 • JIU JITSU, 2.3 02
 • KALI, 16.2 02
 • ÷ Akce proběhlé v roce 2004

 • Mikuláš, 12.12.04
 • Aalen-Ebnat, 19.-21.11.04
 • JU-JITSU Mírov, 22.-24.10.04
 • Small Circle Jujitsu, 30.-31.10.04
 • kurz: Sebeobrana a Ju-Jitsu
 • kobudo, 24.-30.7.
 • Oshiro, 1.7.
 • Grand Seminář, 28.3.
 • Goshindo, 20., 21.3.
 • Bo jitsu, IAI DO, 12.-14.3.
 • Hanbo, 12.-14.3.
 • Yamaue, (5.)6.-7.3.
 • Jiu jitsu, 14.-15.2.
 • No gravity, 7.-8.2.
 • Karáčo, 5.2.
 • Mikuláš, 14.12.
 • Aikijutsu, 22.-23.11.
 • Goshindo, 15.11.03
 • KOBUDO, 7.-9.11.
 • KOBUDO, 4.-5.10.
 • Ruprechtov, 27.-28.9.
 • Itálie, 1.-9.9.
 • Jujitsu, 24.-30.8.
 • Jujitsu, 6.-12.7.
 • Jujitsu, 13.-15.6.
 • Zahradní Slavnost, 19.6.
 • TaiChi, 21.6.
 • Kobudo, 30.-1.06.
 • Jiujitsu, 29.3.03
 • Kobudo, 21.-23.3.
 • Goshindo, 10.3., 11.3.
 • Grand Jujitsu, 8.9.3.
 • Yamaue AikiJutsu, 8.9.3.
 • Yamanni ryu, 31.1.-2.2.
 • Aiki Jutsu, 2.2.03
 • Ju jitsu -Jesenka, 18.-25.1. 03
 • Ju-Jitsu Praha TJ Sokol Vršovice

  English version
  Knihovna
  Archiv

   


  počitadlo

  Woko hlídá za Vás