Kurz sebeobrany a Ju-Jitsu
vytištěno ze serveru SecurityZone
pražského oddílu Ju-Jitsu a sebeobrany TJ Sokol Praha Vršovice
http://www.jujitsu.cz

 

Pár slov úvodem

- Největšího nepřítele má každý sám v sobě - 

 

Hledáte něco, čím byste se stali neporazitelnými? Tak to budete hledat dlouho. A nejspíš marně. Ale je možné se maximálně zlepšit. Posunout své hranice až tam, kam člověk zpočátku ani nedohlédne. Jemné cítění, rychlá reakce, životní energie a další věci se samozřejmě objevují až po dlouhém cvičení. Zvýšit svou šanci v nepříjemných situacích: ožralí v tramvaji, až moc přítulný kolega, park, kde byste rádi běhali, kdyby... je ale možné velmi rychle.

Cvičení je navíc výborná prevence proti stressu, proti nadváze, menší ohebnosti, stárnutí a smutku. Bolí vás záda? Za krkem? V kříži? Nebo už nemáte ten postřeh? Ale náprava je jen ve vás.

Kondičních cvičení a kurzů sebeobrany je v Praze samozřejmě mnoho. Můžete si vybrat, jaké chcete. Jen u nás se ale setkáte s kombinací tradiční non-lethal sebeobrany prázdnýma rukama, bojem krátkou holí a s naší specialitou bojovou gymnastikou a akrobacií a bojem s více protivníky.

Základem toho, co děláme, je staré japonské umění Ju-Jitsu (více o Ju-Jitsu), rozšířené o některé čínské gymnastické a bojové prvky a moderní takticko-strategické znalosti.

Z prostorových a kvalitativních důvodů otevíráme kurz jen jednou ročně, vždy od října do prosince. Je zpravidla limitován počtem 30 lidí, abychom umožnili co nejvíce z nich, pokud budou chtít, pokračovat ve výcviku i dále. Toto neplatí pouze pro ženy, které mohou nezávisle na čase tohoto kurzu studovat základy Ju-Jitsu v rámci kurzu sebeobrany pro ženy (http://zenskasebeobrana.jujitsu.cz/)..

Ti z vás - vlastně TY z vás - které mají zájem spíše o kratší, ale intenzívní takticko-strategický cyklus seminářů ženské sebeobrany, mohou jít rovnou sem.

1. strana ze 4

Zpracoval: Ivan Vágner, 2004 - 2009