Pro optimální zobrazení stránek doporučuji používat prohlížeč, podporující kaskádové styly úrovně 2 (CSS2).
oddíl Ju-Jitsu Praha TJ Sokol Vršovice Security ZONE dnes je | naposledy aktualizováno

÷ Kurz sebeobrany a Ju-Jitsu

Základní data o kurzu

- Jsi tak bohatý, abys mohl kupovat levné věci? - 

 

Místo a čas

Kurs začíná v úterý 29. září 2009 v  dojo v Praze ve Vršovicích (velkém podzemním judosále TJ Sokol Vršovice) a skončí na konci roku 2009. Trvá dvanáct týdnů - tři měsíce intenzívního tréninku - a je zakončen náročným prodlouženým seminářem a složením 6.kyu Ju-Jitsu.

Cvičení je rozděleno na dvě samostatná metodická období:

  1. V prvním období se bude cvičit každé úterý od 19:00 do 20:30, tedy 2x 45 minut.
  2. Ve druhém období se bude cvičit v úterý a ve čtvrtek podle zvláštního harmonogramu (nejspíše od 19:00 do 20:30).

Cvičí se naboso, ve volném pohodlném oděvu pod vedením akreditovaných instruktorů.

Přijďte tak o 15 minut dříve, abyste se stihli převléknout. Trénink začíná vždy rozcvičkou nebo nějakou drobnou pohybovou hříčkou. Cvičné zbraně, úderové lapy a další pomůcky pro reálný trénink si není třeba nosit, jsou k dispozici na místě.

Pro "přespolní" vysokoškoláky: Pokud se nemůžete dostavit na první jednu či dvě lekce, nevadí, je ale třeba to oznámit dopředu a včas, abychom vám drželi místo. Koncem září bývá už kurz beznadějně přeplněn.

Podrobnější informace ke cvičení a k oblečení najdete v etickém desateru.

 

Vedoucí kurzu

Vedoucího kurzu ve roce 09/10 můžete oslovit na mailové adrese a rád vám zodpoví jakékoli případné dotazy.

 

Hlavní cíle kurzu

Absolvent kurzu by měl

 

Obsah kurzu

  1. První období - zaměřeno na všeobecný tělesný rozvoj (dorovnání rozdílů mezi frekventanty), získání základních znalostí a pohybových návyků boje, osvojení si speciálních technických dovedností a klíčových takticko-strategických principů.

  2. Druhé období - určeno především pro vtišťování osvojeného, senamování se s principy a složitějšími kombinacemi na úrovni 6.kyu Ju-Jitsu; hlubší vhled do metodiky a práce s vlastním tělem.

Součástí kurzu jsou taktické vědomosti a základní právní povědomí o právu na obranu podle Trestního zákona (tzv. Nutná obrana - § 13, 14 ad.).

Na závěr kurzu je možné složit zkoušky na 6.kyu Ju-Jitsu.

 

Podmínky účasti kurzu

Podmínkou účasti kurzu je dosažení 15 let věku a alespoň průměrný zdravotní stav (vážnější zdravotní omezení třeba konzultovat předem). Účastníkem může být i cizinec, pokud rozumí anglicky. Jako horní věková hranice se doporučuje 60 let.

Na kurz je možné se přihlásit i po jeho začátku, ale neodkládejte to. V okamžiku, kdy bude kapacita kurzu naplněna, bude nábor zastaven.

Kurzu se musí účastnit i zájemce, kteří už má zkušenosti z jiných bojových umění. Pokud během kurzu prokáže, že jeho znalosti a dovednosti jsou min. na úrovni 5.kyu Ju-Jitsu, bude přeřazen do vyšší skupiny (sk.B/B+). Detaily zde.

 

Cena

Cena za tříměsíční cvičení je 1500 Kč. Cena pokrývá přímé tréninkové náklady a zahrnuje:

  1. 15 dvouhodin cvičení
  2. speciální prosincový seminář jedno nedělni odpoledne (2-3 hodiny)
  3. tričko se znakem na cvičení
  4. využití oddílových pomůcek - zbraní, holí, lap atd.
  5. zdravotní dozor

Cena nezahrnuje: pojištění.

Pro zajímavost - při přepočtu stojí u nás 60 minut cvičení 60 Kč.

V ceně je nejenom cvičení na kvalitním závodnickém tatami, deseti lety prověřená cvičební metodika včetně zcela ojedinělé bojové gymnastiky, zahraniční výcviková licence WJJKO (náš oddíl), seznámení se základními taktickými principy atd., ale také stálá přítomnost dvou až tří instruktorů na tréninku. V tom se mj. výrazně lišíme od většiny jiných oddílů.

Cenu je třeba zaplatit nejpozději před druhou lekcí (tzn. že pokud přijdete jen jednou a rozmyslíte si to, nemusíte platit nic).

A konečně: nečekejte s přihlášením. Pro velký zájem byl v posledních dvou letech nábor už druhý cvičební týden uzavřen.

 

Speciální takticko-strategické semináře pro ženy

"Bojíte se někdy chodit domů sama? Máte pocit, že kdyby si na vás někdo dovoloval, tak se k tomu spreji zahrabanému v kabelce stejně nedostanete? Pochybujete, že byste se dovedla v případě potřeby opravdu prát, zranit, ublížit? Nechcete trávit čas učením se pohybů, které vám jsou cizí a stejně zapomenete? A přece: nechcete už být obtěžována nafuněným kolegou? Chcete, aby i vaše děti měly pocit, že jejich maminka se umí za ně postavit? - Zkuste náš malý cyklus SEBEOBRANY PRO ŽENY!"

Informace o speciálním kurzu sebeobrany pro ženy najdete zde.

 

Přihláška

Na kurz je možné se předběžně hlásit vyplněním formuláře zde.

 

 

{-iv-} 2.9.2004
Ju-Jitsu Praha TJ Sokol Vršovice

English version
Knihovna
Archiv

 


počitadlo

Woko hlídá za Vás