Pro optimální zobrazení stránek doporučuji používat prohlížeč, podporující kaskádové styly úrovně 2 (CSS2).
oddíl Ju-Jitsu Praha TJ Sokol Vršovice Security ZONE dnes je | naposledy aktualizováno

÷ informace

Stručné informace pro ty, kteří už mají něco za sebou

 

Proč je kurz otevřen jen jednou do roka?

Kvůli kapacitě a z bezpečnostních důvodů (pro další cvičení je nutná znalost přinejmenším etikety a základní pádové techniky - pád vpřed do kotoulu, vzad, do boku a vpřed na ruce). Nováčci v bojových umění musí do sebe tyto dovednosti napřed dostat. Kdo už tyto znalosti a dovednosti má, může požádat rovnou o zařazení do vyšší cvičební skupiny.

Co je jeho náplní?

Náplní vstupního kurzu je 6.kyu Ju-Jitsu.

Co se děje po skončení vstupního kurzu?

Kdo chce začít cvičit dále, zaplatí běžný členský poplatek a připravuje se ve skupině "B" dalších 12-15 lekcí na složení prvního technického stupně Ju-Jitsu - 6.kyu. V té době se cvičí už 2x týdně, proto to trvá obvykle 2-3 měsíce.

Po složení 6.kyu je možné začít chodit na nadstavbové tréninky v neděli odpoledne, čímž se bez jakéhokoli dalšího příplatku zvýší počet hodin cvičení týdně o 30%. Se skupinou B cvičí začátečník (kohai) zpravidla 1-2 roky a v té době složí 6.kyu, 5.kyu a 4. kyu. Po složení 4.kyu je přijat do sk. B+ a stává se středně pokročilým žákem. (více o skupinách zde, o zkušebním řádu zde).

Podmínky přeskočení vstupního kurzu

Cvičenci, kteří mají už nějakou zkušenost z jiných bojových umění a bezpečně ovládají základní pádovou techniku, mohou požádat o přeskočení vstupního kurzu a zařazení rovnou do vyšší skupiny. Postup je v takovém případě obvykle následovný: žadatel se účastní 1-2 cvičení s kurzem, popř. pokud kurz momentálně není otevřen, se sk. B, aby prokázal své pohybové dovednosti. Po té je ještě krátce přezkoušen některým z trenérů a je-li výsledek obou testů kladný, je zařazen na doporučení tohoto trenéra do vyšší cvičební skupiny.

Verifikace technických stupňů

Cvičenci, kteří mají technický stupeň přímo v Ju-Jitsu (nebo podobných systémech (ju-jutsu, jiu-jitsu, tai-jitsu atd.) musí rovněž podstoupit 1-2 vstupní cvičení ve skupině, která jim je na základě jejich stupně doporučena (B, B+, A), aby prokázali své technické a pohybové kvality. Později, chtějí-li skládat zkoušky u nás (v systému Ju-Jitsu WJJKO), mohou je skládat buď od 6.kyu anebo si nechat rovnou verifikovat nejvyšší dosažený stupeň (např. 1.kyu judo - verifikace na 1.kyu ju-jitsu). Verifikace se provádí během normálních zkoušek prozkoušením na daný technický stupeň Ju-jitsu a namátkovým zkoušením dřívějších stupňů. Orientační náhled na zkušební řád najdete zde - upozorňujeme ale, náš interní zkušební řád je o něco širší.

Přejete-li si skládat nebo verifikovat mistrovský stupeň v Ju-jitsu a jste např. nositeli mistrovského sutopně v jiných bojových systémech, obraťte se prosím rovnou na předsedu dankolegia naší federace Ju-Jitsu Česká republika.

 

 

Ju-Jitsu Praha TJ Sokol Vršovice


jujitsujujitsu.czpočitadlo

Woko hlídá za Vás